Pegasus Car Brokers

Jak kupić auto w Wielkiej Brytanii?

 1. Zarejestruj się na stronie.

  Rejestracja na stronie autauk.com nic nie kosztuje, a dzięki własnemu kontu otrzymasz dostęp do licznych funkcji.

 2. Wybierz auto.

  Klikając w ikonkę aukcje zostaniesz przekierowany na listę aut. Szukaj, oglądaj, wybieraj przebieraj, to nic nie kosztuje. Gdy już wybierzesz interesujący cię samochód dodaj go do obserwowanych aukcji dzięki czemu będziesz go miał na liście swoich aut.

  Jeżeli wybrałeś pojazd i jesteś zdecydowany na jego kupno, określ maksymalną kwotę jaką jesteś w stanie zapłacić. Masz dwie możliwości, możesz sam licytować wybrane auto (tylko w przypadku aukcji na żywo), bądź zlecić nam licytację. Jako administratorzy udostępniamy klientom licytację tylko do zadeklarowanej kwoty. Po przekroczeniu w/w sumy dostęp do licytacji zostanie zablokowany. Ważną zasadą na naszych aukcjach jest, że klient kupuje samochód za wylicytowaną kwotę, nawet jeżeli jest ona dużo niższa od maksymalnej oferowanej sumy.

 3. Depozyt i zapłata.

  Aby otrzymać dostęp do licytacji na żywo, bądź na zlecenie, musisz wpłacić na nasze konto depozyt na poczet zakupu wybranego pojazdu w wysokości 20% złożonej przez Ciebie oferty (min. 1000 zł). Depozyt traktujemy jako okazanie intencji kupującego oraz zabezpieczenie na wypadek, gdyby rozmyślił się już po zakupie pojazdu. Depozyt musi wpłynąć na nasze konto najpóźniej na 2 godziny przed zakończeniem aukcji - w przypadku jego braku w tym terminie nie gwarantujemy udziału w licytacji.

  Na życzenie Klienta przesyłamy oświadczenie na zlecenie zakupu i wpłatę zaliczki. Jeżeli nie dojdzie do finalizacji zlecenia zaliczka zostaje zwracana na konto klienta.

  W przypadku wygrania licytacji klient otrzyma fakturę drogą elektroniczną. Płatności należy dokonać w ciągu 24 godzin od otrzymania faktury. Po upłynięciu terminu zapłaty aukcja nalicza karę w wysokości 25 funtów na dobę, którą obciążony zostanie kupujący.

 4. Licytacja.

  Na naszej stronie są dwa typy aukcji:

  • aukcja na żywo.

   Jest to aukcja w której sam możesz licytować wybrane auta. Wystarczy, że spełnisz wymogi z punktu 1,2 i 3.

  • aukcja na zlecenie.

   W tym typie aukcji klient składa ofertę na swoim koncie, a my licytujemy w jego imieniu do zaoferowanej kwoty.

 5. Koszty

  Koszty zakupu samochodu.

  wylicytowana kwota
  +
  ok. 20% opłat aukcyjnych (min. £100 max. £500)
  +
  od 500 do 1000 zł (w zależności od ceny pojazdu) prowizji dla naszej firmy

  W przypadku nie wygrania aukcji nie pobieramy żadnych opłat.

  Transport

  Zapewniamy transport pojazdów z Wielkiej Brytanii do Polski. Koszty transportu uzależnione są od wielkości pojazdu oraz jego lokalizacji.

  Transport z Wielkiej Brytanii

  motocykl, quad:800-1200 zł
  samochód osobowy:1700-2500 zł
  samochód dostawczy:2700-3100 zł

  Transport z Niemiec

  motocykl, quad:800-1200 zł
  samochód osobowy:1400-2000 zł
  samochód dostawczy:2500-3000 zł

  Transport z dostawą pod wskazany adres.

  Na życzenie klienta wyrabiamy dowody rejestracyjne V5C do wszystkich aut zakupionych przez nasz serwis (cena wyrobienia dokumentów 350-500 zł, czas oczekiwania to ok. 6 tygodni).